HALLOWEEN
6 listopada 2015
admin

DZIEŃ HALLOWEEN

W piątek, 30. października naszą Jedynkę odwiedziły dziwne stwory, czarownice, wampiry i duchy. W szkole odbywał się bowiem Dzień Halloween. Impreza została zorganizowana przez nauczycielki języka angielskiego, które chciały przybliżyć dzieciom elementy kultury krajów angielskojęzycznych. Na tę okoliczność został udekorowany holl obok świetlicy. Choć „święto” to jest typowe dla kultury amerykańskiej, właśnie dlatego panie chciały przybliżyć je dzieciom, zanim nieświadomie (i bezmyślnie) wyruszą do domów sąsiadów, oferując im nie zawsze trafione psikusy. Ci z uczniów, którzy chcieli, mogli się przebrać za postać charakterystyczną dla tej zabawy. Odbył się także konkurs wiedzy o Halloween. Ta krótka impreza odbyła się w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze, zupełnie odmiennej od tej, typowej dla USA, gdyż chodziło głównie o możliwość zaprezentowania przez dzieci swoich strojów, a także poznanie najważniejszych faktów o tym dniu. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone.