WYCIECZKA
3 grudnia 2015
admin

33 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

3 grudnia 2015 roku uczniowie klasy IIa i IIb z opiekunami wzięli udział w 33 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Projekcja filmu „Pan Zawierucha na scenie” miała miejsce w Multikinie w Poznaniu. To bardzo pogodny i optymistyczny obraz dla najmłodszych widzów o tym, że dobroć i kreatywność zmieniają świat na lepsze.

Po filmie spacerkiem wszyscy udali się na Stary Rynek, gdzie o godz. 12.00 obejrzeli pokaz poznańskich koziołków.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w muzeum „Blubry – poznańskie legendy w 6D”. To wyjątkowe miejsce, w którym każdy poczuł ducha dawnego Poznania. Zakładając okulary 3D i wsiadając do kapsuły czasu wszyscy przenieśli się w przeszłość i poznali bohaterów miejskich legend

Odbiór wrażeń wzmocniły efekty specjalne mgła, wiatr, lasery, a także spotkanie z ruchomymi postaciami bohaterami opowieści oraz słodki, migdałowy zapach rogali świętomarcińskich.