WIZYTA
8 grudnia 2015
admin

SPOTKANIE Z DIETETYCZKĄ

Dnia 4 grudnia w naszej szkole zagościła dietetyczka p. Sabina Mikołajska. Rodzice mieli możliwość wysłuchania informacji nt. zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży oraz zagrożeń płynących z niewłaściwej diety, która prowadzi do otyłości. Pani dietetyczka zaprezentowała zestaw ćwiczeń dla dzieci otyłych, które można wykonywać samemu lub z towarzyszeniem osób dorosłych. Rodzice skorzystali z porad oraz mieli możliwość dokonania pomiaru masy ciała, tkanki tłuszczowej. Na koniec spotkania dietetyczka zaproponowała uczestnikom spotkania przygotowanie przykładowych kanapek dla dzieci na drugie śniadanie oraz skosztowanie zdrowego koktajlu.

Spotkanie zostało zrealizowane i sfinansowane w ramach projektu „Aktywnie dla zdrowia” – program rządowy „Bezpieczna i przyjazna szkoła 2015”.