DRZWI OTWARTE SZKOŁY
21 lutego 2016
admin

DRZWI OTWARTE W KOŹMIŃSKIEJ JEDYNCE

19 lutego 2016 r. odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 1
im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.
Drzwi Otwarte dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie I
oraz w oddziale zerowym.

Przybyłe dzieci wraz z Rodzicami witali w progach szkoły uczniowie przebrani w kolorowe bajkowe stroje. Zebranych gości przywitała także Pani Dyrektor Bożena Kulka, która przedstawiła program imprezy i zachęciła zebranych do zwiedzania szkoły oraz zapoznania się z jej bogatą ofertą.

Niezwykle ciekawy okazał się dla wszystkich zebranych zaprezentowany na początku spotkania film promujący szkołę. Przedstawiał on to, co w Jedynce najlepsze, pokazywał dziecięce talenty, kreatywność oraz zaangażowanie pracujących z dziećmi nauczycieli: https://www.youtube.com/watch?v=XVWtM6eMvqo

Po emisji filmu rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci zaprezentowały się w tańcu, piosence, scenkach teatralnych. Ponadto, niesamowitego rock&roll’a zaprezentowały dzieci z oddziału zerowego przygotowane przez swą wychowawczynię.

Po głównej części artystycznej dzieci przeszły do klas na słodki poczęstunek i herbatę, natomiast ich Rodzice mogli zapoznać się z przygotowaną przez specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej prezentacją na temat gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole. Mogli także porozmawiać z dyrekcją placówki, nauczycielami, oraz specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie. Pani Dyrektor przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły i udzielała wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dla dzieci przewidziano także moc innych atrakcji i niespodzianek, m. in. zajęcia rekreacyjno –  ruchowe przy muzyce, kącik artystyczny, konkursy z nagrodami; dzieci chętnie zwiedzały też szkołę i klasy, w których od września będą mogły się uczyć.

Szkoła Podstawowa Nr 1 to szkoła pełna bardzo utalentowanych dzieci, oraz nauczycieli gotowych te talenty odkrywać i rozwijać. Wszyscy przybyli Goście z zachwytem oglądali program artystyczny, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność uczniowska oraz Grono Pedagogiczne, a także chętnie uczestniczyli w tańcu i śpiewach, które prezentowane były na tak wysokim, profesjonalnym poziomie.

tekst: Maria Mazurowska

foto: Bożena Kulka, Dawid Kinka