KONCERT
8 marca 2016
admin

Goście z Ukrainy  w koźmińskiej Jedynce

W dniu 7 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich w Koźminie Wlkp. odbył się koncert młodzieżowego zespołu Nadzbruczanka i zespołu Zbrucz z Tarnopola na Ukrainie. W programie znalazły się tańce i pieśni ukazujące folklor Ukrainy. Uczniowie mogli podziwiać  nie tylko wspaniały  kunszt taneczny i wokalny wszystkich wykonawców,  ale także  piękne, kolorowe ukraińskie stroje ludowe.

Ta niecodzienna  lekcja kultury ukraińskiej niezwykle przypadła uczniom do gustu, którzy z zapartym tchem oglądali to bajecznie barwne i przejmujące widowisko.

Występ zespołów stał się także okazją pomocy ukraińskim dzieciom, których rodzice zginęli w Donbasie. To dla nich cała społeczność naszej szkoły zebrała dużą ilość przyborów szkolnych, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym i poszkodowanym w bratobójczej wojnie na Ukrainie. Za okazaną pomoc szczere wyrazy wdzięczności złożył kierownik zespołu Wasyl Irmiczuk.

Tekst i foto: Bożena Kulka