WYCIECZKA
8 maja 2016
admin

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA CZESZEWO

W słoneczny piątek 6 maja 2016r. uczniowie klasy Ic i IIc wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się autokarem do Nadleśnictwa Czeszewo. Na progu budynku, powitał nas pan leśniczy. Zostaliśmy zaproszeni do obszernej sali edukacyjnej na ciekawą pogawędkę. Rozmowa dotyczyła lasu, jego mieszkańców, osób pracujących w lesie, narzędzi, którymi posługują się w swej pracy. Obejrzeliśmy wystawę dawnych narzędzi. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawostek o orle bieliku. Następnie udaliśmy się na piętro, aby wspólnie przeanalizować makietę Uroczysko Czeszewo. Z tarasu widokowego obejrzeliśmy piękne widoki płynącej Warty i otaczające budynek łąki, pola i lasy. Następnie udaliśmy się nad rzekę i promem Nikodem przeprawiliśmy się na drugą stronę Warty. Ścieżką edukacyjną dotarliśmy do polany. Na polanie bawiliśmy się w różne gry i zabawy. Na koniec smażyliśmy kiełbaski przy ognisku. Uporządkowaliśmy teren i nastała pora, aby wracać do Koźmina.