RAJD ROWEROWY
20 maja 2016
admin

V Rowerowy Rajd Korczakowski

19 maja br. odbył się V Rowerowy Rajd Korczakowski, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach oraz Oddział PTTK Koźmin Wlkp. Celem rajdu była popularyzacja aktywnego wypoczynku, integracja dzieci, a przede wszystkim kultywowanie pamięci Janusza Korczaka. W rajdzie wzięło udział 11 uczniów klasy IIa z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zostali serdecznie powitani przez gospodarzy piosenką i smacznym poczęstunkiem. Organizatorzy wraz  z uczestnikami rajdu uczcili pamięć, zapalając znicze przy pomniku J. Korczaka, a ponad to zapewnili wiele atrakcji tj. gry i zabawy sprawnościowe oraz występy dzieci z Ośrodka. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkości. Pogoda jak zwykle nas nie zawiodła, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu.


4. Pole prostokąta wynosi 56 cm2. Jeden z jego boków ma długość 14 cm. Oblicz długość drugiego boku. (…….. / 2 p)