KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE
24 maja 2016
admin

MAMY LAUREATÓW XX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

11 maja 2016r. w czterech wielkopolskich szkołach odbył się etap wojewódzki XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Komisja konkursowa po eliminacjach szkolnych, powiatowych- 421 uczestników, rejonowych  zakwalifikowała do zmagań wojewódzkich  298 finalistów. Zaszczytne miano laureata otrzymało 124 uczniów .

Wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie :Bezbłędnie test rozwiązali : Maurycy Skowroński – klasa VIb  i Agnieszka Kieliba –klasa VI b zajmując pierwsze miejsca. Jeden błąd popełnił Jan Maćków –klasa VIa i zmagania konkursowe zakończył na drugim miejscu.

Maurycy, Agnieszka i Jasiek musieli wykazać się bardzo dużą  wiedzą na temat:  losów powstania wielkopolskiego, okoliczności przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I,  bohaterów hymnu narodowego i ich związku z Wielkopolską, zabytków renesansowych Wielkopolski oraz życia i działalności zakonników na wielkopolskiej ziemi.

Do konkursu uczniowie przygotowali się pod czujnym okiem pani Janiny Sierszuły i pani Marzeny Adamkiewicz .

Uczniowie są nie tylko chlubą nasze szkoły  ale i całego powiatu, gdyż jako jedyni reprezentanci powiatu krotoszyńskiego w dniu 17 czerwca 2016r. w Swarzędzu  wezmą udział  w uroczystości zakończenia konkursu połączonej z wręczeniem nagród .