WYCIECZKA
8 czerwca 2016
admin

Wycieczka klasy Ic i IIc do JURAPARKU w Krasiejowie

W piątek 3 czerwca 2016 r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU.

Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Dzieci często pytały o interesujące je tematy związane z tymi niesamowitymi zwierzętami. Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Co ciekawe, mogliśmy je podziwiać w ich naturalnej wielkości. Ostatnim punktem tak bogatego programu w Krasiejowie był niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. Po wyczerpującej zabawie w JURAPARKU udaliśmy się na obiad do McDonalds, a następnie pojechaliśmy do Wrocławia zwiedzić stadion piłkarski Śląska Wrocław. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Pogoda nam dopisała. Dzieci pełne miłych wspomnień zaraz po wyjściu z autobusu, opowiadały rodzicom, co widziały.