SPOTKANIE Z MAGDALENĄ WITKIEWICZ
10 maja 2024

8 maja podczas trwającego Tygodnia Bibliotek naszym gościem była pani Magdalena Witkiewicz – autorka książek dla dzieci i dorosłych. To jedna z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce. Jej seria powieści dla dzieci o Lilce została okrzyknięta współczesnymi „Dziećmi z Bullerbyn”. Książki autorki ukazały się w Wietnamie, na Litwie, w Kazachstanie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Jej książki są nagradzane w wielu prestiżowych konkursach literackich. Wielokrotnie była nominowana w plebiscycie na Najlepszą Książkę roku portalu http://xn--lubimyczyta-vlb.pl/ Film, który powstał na podstawie jej powieści Uwierz w Mikołaja dostał nominację w Bestselerach Empiku w roku 2023.

W czasie spotkania z uczniami klas czwartych pani Magdalena opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, które z jej książek są dla niej ważne, przedstawiła proces powstania książki od pisania do jej druku. Pojawiło się mnóstwo pytań od uczniów, którzy uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem w spotkaniu. Na koniec nie mogło zabraknąć autografów i wspólnych zdjęć z czytelnikami.

Dziękujemy za możliwość zrealizowania spotkania 🫶🏻

Pani Magdalenie Witkiewicz dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i za bardzo inspirujące spotkanie 📚🖋️🍒❣️