JULIA DAMASIEWICZ – NASZA ABSOLWENTKA NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH
2 sierpnia 2024
Redaktor

Cała społeczność szkoły kibicuje Julce. Wiemy, że: “Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”. Jest pięknie niezależnie od wyniku sportowego! Jesteśmy dumni, że naszej Absolwentce udało się wywalczyć kwalifikację i spełnić największe marzenie każdego sportowca – udział w Igrzyskach Olimpijskich!

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu nieustannie dostarczają kibicom z całego świata sportowych emocji. Tegoroczne zawody to również okazja do zdobycia premierowych medali w dyscyplinach, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na olimpiadzie. Jedną z nich jest Kitesurfing, w której Julia Damasiewicz i Maks Żakowski będą reprezentować Polskę. Zawodnicy swoje pierwsze kroki stawiali na Mistrzostwach Polski Kite Cup, a dziś są uważani za jednych z faworytów do zwycięstwa w IO. Start 4 sierpnia w Marsylii.

Igrzyska Olimpijskie 2024 rozpoczęły się 26. lipca w Paryżu. Impreza będzie przyciągać uwagę miłośników sportu z całego świata, aż do 11 sierpnia br. We Francji będzie można również podziwiać nowe dyscypliny sportowe, które pierwszy raz w historii ujrzały olimpijski płomień. Wśród nich znalazł się m.in. Kitesurfing. Polska duma narodowa, Julia Damasiewicz i Maks Żakowski, będą reprezentować nasz kraj w tej ekscytującej i dynamicznej dyscyplinie. Julia Damasiewicz i Maks Żakowski są nie tylko utalentowanymi sportowcami, ale również wychowankami polskiego cyklu zawodów Kite Cup, które od 19. lat przyciągają najlepszych kitesurferów w kraju. To właśnie tam stawiali swoje pierwsze kroki na wodzie, a teraz mają szansę zaprezentować swoje umiejętności na największej sportowej scenie świata.

Julia Damasiewicz urodziła się w 2004 roku. Kiedy miała szesnaście lat, została Mistrzynią Europy w 2020 roku w wyścigach formuły kite. W kolejnym roku Damasiewicz została mistrzynią świata w kategorii do lat 19. W 2022 roku wygrała KiteFoil World Series na Traunsee w Austrii. W listopadzie 2023 roku Damasiewicz brała udział w Mistrzostwach Azji i Oceanii Formuły Kite w Shenzhen w Chinach. Zajęła trzecie miejsce ogólnie i była najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką poniżej 21 roku życia. W tym roku zajęła siódme miejsce na Mistrzostwach Świata Formuły Kite w Hyeres we Francji. Była najwyżej sklasyfikowaną kobietą poniżej 21. roku życia w tych zawodach.

– Igrzyska Olimpijskie to spełnienie marzeń każdego sportowca. Od najmłodszych lat uczestniczyłam w zawodach Kite Cup, które były dla mnie doskonałą szkołą i przygotowaniem do międzynarodowej rywalizacji. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy wspierali mnie na tej drodze – mówi Julia Damasiewicz, reprezentantka Polski w dyscyplinie kitesurfing podczas Igrzysk Olimpijskich we Francji.

Pierwszy start Julii w niedzielę 04.08, godz. 12:33 Women’s Kite Race 1, do śledzenia na kanale max.com