MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
3 października 2024

2 października 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY. Celem inicjatywy jest szerzenie idei życia bez przemocy oraz upowszechnianie tolerancji międzyludzkiej.

Na znak protestu przeciwko przemocy, cała społeczność szkolna zintegrowała się zakładając element stroju w kolorze białym.

Podczas przerw członkinie Szkolnego Koła PCK rozdawały uczniom czerwone serduszka i przypinki okolicznościowe.

Klasy IV -VIII w ramach zajęć z wychowawcą wykonały plakaty głoszące hasła niegodzące się na akty przemocy.

Uczniowie dowiedzieli się, że przemoc nie jest rozwiązaniem problemu i jeżeli jej doświadczymy należy poinformować o tym osoby dorosłe.

Mamy nadzieję, że treści poruszane podczas zajęć pozwolą uczniom prawidłowo reagować w sytuacjach, kiedy spotkają się z przemocą.