W ramach projektu „Szkoła Międzypokoleniowa” mieliśmy przyjemność gościć seniorów z Klubu Seniora w Koźminie Wlkp., którzy 6 marca 2025 r. wzięli udział w pierwszym module naszych warsztatów technologicznych.
Wspólnie z uczniami odkrywali tajniki internetu i uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie.
Podczas pierwszej części spotkania seniorzy, przy wsparciu uczniów, stawiali swoje pierwsze kroki w świecie technologii. Wspólnie: Zakładali konta e-mail i poznawali podstawy obsługi poczty elektronicznej.
Szukali informacji w internecie, np. sprawdzając najnowsze wiadomości czy prognozę pogody.
Dowiedzieli się, jak działają komunikatory wideo i jak mogą wykorzystać je do kontaktu z bliskimi.
Druga część warsztatów skupiła się na bezpieczeństwie w sieci – niezwykle ważnym temacie dla wszystkich użytkowników internetu. Seniorzy dowiedzieli się, jak: Tworzyć i zarządzać silnymi hasłami.
Regularnie aktualizować sprzęt i oprogramowanie, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich danych.
Korzystać z programów antywirusowych i rozpoznawać potencjalne zagrożenia.
Dzięki praktycznym ćwiczeniom uczestnicy zdobyli wiedzę, która pomoże im bezpiecznie korzystać z technologii na co dzień.
Serdecznie dziękujemy seniorom za udział w zajęciach. Wasza otwartość i chęć nauki są inspirujące. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!