Innowacja pedagogiczna  „A to Polska właśnie… Ogólnopolska akcja 100 kartek pocztowych na 100 lecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI”

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMSy czy też wiadomości na portalu społecznościowym. Wszyscy idziemy z duchem czasu zapominając, że pisanie tradycyjnych listów ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność. Listy są czymś wyjątkowym, magicznym, osobistym i bardzo często stają się oryginalną pamiątką na długie lata. Zdarza się i tak, że niosą za sobą pewną tajemnicę, jakąś historię…

Projekt „A to Polska właśnie…” łączy ze sobą w niecodzienny sposób 101 szkół z całej Polski.

Nigdy nie spotkaliśmy się osobiście z uczniami i nauczycielami ze szkół biorących udział w projekcie, nie znamy ich nawet z widzenia. Ale tworzymy wyjątkową lekcję historii.

Tekst i zdjęcia:. I. Weichbrodt, M. Nowak, M. Lewandowicz

Program „Trampolina” wydawnictwa PWN

Nasi najmłodsi uczniowie!

W naszej szkole znajduje się oddział „0”. Uczęszcza do niego 5 dziewczynek i 6 chłopców. Uczniowie realizują program „Trampolina” wydawnictwa PWN. A tak bawią się i uczą uczniowie naszej zerówki.

Pozdrawiamy!

Dzień Kropki 2018

„Bo od jednej kropki wszystko się zaczyna…” – słowa te były inspiracją do działania w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki. Ideą tego święta jest podkreślenie, że każdy uczeń ma talent, trzeba tylko pomóc mu go odkryć!!! W odkrywaniu talentów pomogła Pani Kropka – przepiękna dekoracja, która ozdobiła wejście do klasy nr 9.

Jak świętowaliśmy? Posłużyliśmy się kodami QR umieszczonymi w kropkach. Naszym zadaniem było wygenerowanie kodu i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące własności figur geometrycznych. Ponadto posłużyliśmy się kodem matematycznym do odczytania hasła i zaszyfrowania sentencji słynnego francuskiego matematyka i filozofa Kartezjusza.

Było wesoło, kreatywnie i inspirująco!