TANIEC COUNTRY W “JEDYNCE”
19 kwietnia 2012
admin

Lekcje muzyki mijają szybko i wesoło. Uczymy się wartości nut i piosenek. Pani przyswaja nam też wiedzę o różnych kompozytorach, tańcach ludowych i innych narodów…

Ostatnio przerabialiśmy dział związany z muzyką country. Jest to odmiana muzyki rozrywkowej, która powstała w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Kojarzy nam się z luźnymi koszulami w kratkę, kapeluszami a także z Dzikim Zachodem.

W sali muzycznej zaszły ogromne zmiany, bo klasa VIa i VIb rozsunęła stoły pod ściany. Na środku klasy powstał parkiet, a my byliśmy tancerzami. Naszym zadaniem było zatańczyć do piosenki country – „Hej Zuzanno”.

Pani oceniała śpiew i taniec. Tańczyliśmy w parach – chłopak z dziewczyną. Wszyscy świetnie się bawili!

 

Czekamy na powtórkę!!

Augustyna Kępa