ORLIKI Z KOŹMIŃSKIEJ „JEDYNKI ” W WARSZAWIE
23 kwietnia 2012
admin

W dniu 7 października 2011 r. w  hali widowiskowo – sportowej „TORWAR” w Warszawie rozegrany został ogólnopolski finał II Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej szkół podstawowych i gimnazjów, w których wzięli udział zwycięzcy szczebla wojewódzkiego tych rozgrywek w różnych kategoriach wiekowych…

Duży sukces w tych rozgrywkach osiągnęła drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pana Pawła Kulki, która dotarła do finału wojewódzkiego Turnieju w Poznaniu i zajęła w nim III miejsce, zdobywając piękny puchar, medale, komplet strojów piłkarskich oraz cenne upominki w postaci profesjonalnych piłek. W nagrodę za dzielną postawę i bardzo dobry wynik sportowy zespół z „Jedynki” wraz ze swoim opiekunem otrzymali zaproszenie od Pana Wojciecha Ziemniaka Prezesa Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego na wyjazd do Warszawy na rozgrywki finałowe Turnieju Orlika.

W dniu 7 października br. wczesnym rankiem  piłkarki koźmińskiej Jedynki wraz z opiekunami udali się autokarem do stolicy, gdzie od godz. 14 uczestniczyli w  wielkim święcie sportowym z udziałem premiera Donalda Tuska, wieńczącym rozgrywki piłki nożnej dzieci i młodzieży II edycji Turnieju. Uczestnictwo w tym niecodziennym wydarzeniu sportowym było dla młodych sportsmenek z Koźmina Wlkp. niesamowitym przeżyciem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Dziewczęta miały możliwość spotkania „na żywo” Pana premiera Donalda Tuska, ministra sportu Adama Giersza, a także  wybitnych polskich sportowców, w tym m.in.: byłego bramkarza Realu Madryt Jerzego Dudka, kulomiota Tomasza Majewskiego oraz  aktorów: Andrzeja Grabowskiego i Daniela Olbrychskiego; od niektórych z nich  udało się uzyskać bezcenne autografy. Dziewczynki mogły również  bezpośrednio zobaczyć i usłyszeć słynnych komentatorów sportowych: Dariusza Szpakowskiego i Macieja Iwańskiego, którzy na żywo relacjonowali przebieg zawodów.

Wyjazd do Warszawy stał się również okazją do zwiedzenia najciekawszych miejsc naszej pięknej stolicy, w tym m.in.: Placu Piłsudskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckiego, Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego, Teatru Wielkiego, rynku Starego Miasta,  pomnika „Małego Powstańca”  oraz najnowszych obiektów sportowych: Stadionu Narodowego oraz stadionu Legii „Pepsi Arena”.

Uczestnicy wyprawy do Warszawy wrócili do Koźmina Wlkp. zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń  i  bardzo szczęśliwi.