WIELKI SUKCES UCZENNIC W KONKURSIE HUMANISTYCZNYM
29 kwietnia 2012
admin

Julia Flejsierowicz i Marta Kostka  z kl. VI a zostały laureatkami (jedynymi w powiecie) Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.  W nagrodę – m.in.- nie  pisały testu kompetencji szóstoklasisty (wygrywając konkurs, jednocześnie otrzymały maksymalną liczbę punktów za test kompetencji). Dla porównania – powiat jarociński może się pochwalić jednym laureatem, Kalisz, Kępno, Pleszew, Gniezno, Słupca, Środa Wlkp. – żadnym. Z ponad 11 000 uczestników w trzech pisemnych  etapach (ostatni – w Poznaniu) wyłoniono 43 laureatów, w tym dwie uczennice  z koźmińskiej “Jedynki”!…

We wtorek, 27.03.2012 r. laureatki wraz z opiekunką – polonistką  wróciły  z uroczystości rozdania nagród przez Wojewodę Wielkopolskiego, pana Piotra Florka,  i Wielkopolską Kurator Oświaty, panią Elżbietę Walkowiak (informacje  na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu- http://ko.poznan.pl/?page=1374).

W liście do Dyrektora S. P. Nr 1 w Koźminie Wlkp. – p. Bożeny Kulki,  i nauczycielki – opiekunki – p. Agnieszki Praczyk – Wielkopolski Kurator Oświaty – p. Elżbieta Walkowiak napisała m.in.: “Wysoko cenię ambicje edukacyjne uczniów   oraz motywacje nauczycieli i dyrektorów szkół. Mam nadzieję, że przekazana Wam wiedza będzie należycie i w pełni wykorzystywana, a zdobyte doświadczenie pozytywnie wpłynie na Wasz rozwój. Dziękuję państwu za pracę i wysiłek włożony w merytoryczne przygotowanie dzieci, i młodzieży oraz wspieranie ich w trudnych zmaganiach konkursowych.”

Podziękowania należą się również Szanownym Rodzicom laureatek, świetnie współpracującym ze szkołą w procesie edukacyjno – wychowawczym. Serdecznie  gratulujemy!

 

REDAKCJA  GAZETKI „NOWINKI Z JEDYNKI