WIZYTA W BIBLIOTECE
29 kwietnia 2012
admin

W dniu 23 kwietnia 2012r. uczniowie kl.IIIa z wychowawczynią p. Grażyną Leśniak zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Koźminie Wlkp. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Książki. Bardzo serdecznie przywitała nas pani Elżbieta Rychlik – kierownik biblioteki- która w bardzo interesujący sposób opowiedziała legendę związaną ze Świętym Jerzym. Święty zabijając smoka uratował księżniczkę, a wypływająca krew smoka zamieniła się w róże…

Panie bibliotekarki zachęcając nas do czytania książek w przepiękny sposób przeczytały nam fragment ,,Mikołajka”.

Gościem podczas tego spotkania była pani Jolanta Piłkowska- właścicielka kwiaciarni- która opowiedziała nam w jaki sposób układa bukiety i z czego. Dowiedzieliśmy się, że bukiet można ułożyć z najbardziej przedziwnych rzeczy – nie tylko kwiatów – np. z lizaków.

Na zakończenie każdy z nas został obdarowany cukierkiem, zakładką do książki oraz pięknym wiosennym tulipanem.

Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy wszystkich opowieści. Dziękujemy za zaproszenie!

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”