UCZNIOWIE JEDYNKI DUŻO WIEDZĄ O WIOSKACH GMINY KOŹMIN WLKP.
1 czerwca 2012
admin

W ubiegły wtorek, dnia 29 maja, w koźmińskim  gimnazjum miała miejsce XVII edycja Konkursu Wiedzy o Ziemi Koźmińskiej . Naszą szkołę reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna, która pod czujnym okiem pani Marzeny Adamkiewicz, od marca, przygotowywała się do rywalizacji z kolegami i koleżankami z innych szkół…

Tematyka konkursu dotyczyła wybranych wiosek z naszej gminy np: Debiogóry, Szymanowa , Mogiłki, Nowej Obry, Gałązek , Mycielina, Pogorzałek Małych i Wielkich, Walerianowa, Klatki.

Konkurs składał się z części pisemnej oraz, dla pięciu najlepszych, z części ustnej. Uczennice Paulina Pilawka z klasy VIa , Karolina Gorzelanna z klasy Va  oraz Weronika Krawicka z klasy VIb okazały się najlepsze zajmując w kategorii szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca. Dziewczęta w nagrodę otrzymały cenne nagrody książkowe z rąk burmistrza pana Macieja Bratborskiego.