MATEMATYCZNY “CZAR PAR”
3 czerwca 2012
admin

W dniu 31 maja 2012r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbył się IX Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny „MATEMATYCZNY CZAR PAR”. Celem konkursu jest:

  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • wykrywanie uzdolnień wśród dzieci,
  • pobudzanie i rozwój twórczego myślenia,
  • dzielenie się wiedzą i doświadczeniem pomiędzy nauczycielami matematyki ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V i klasy VI. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp., łącznie 46 uczniów. Zadania zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp.: Jolantę Ratajczyk, Mariolę Bonicką, Małgorzatę Rogowicz, Sylwię Szymańską i Elżbietę Wojtkowiak. Członkami komisji oceniającej prace uczniów było 25 uczniów z gimnazjum. Zadanie uczniów, biorących udział w konkursie parami, polegało na rozwiązaniu zadania tekstowego, łamigłówki i quizu matematycznego oraz gry „O czym mowa?”…

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy VI:

I miejsce – Jakub Zaworski i Wojciech Krysiak (SP Nr 1 w Koźminie Wlkp.)
II miejsce – Agnieszka Kaczyńska i Bartosz Styburski (SP nr 3 w Koźminie Wlkp.)
III miejsce – Julia Flejsierowicz i Wiktoria Weichbrodt (SP Nr 1 w Koźminie Wlkp.)

Klasy V:

I miejsce – Weronika Kowalska i Bartłomiej Góral (SP Nr 1 w Koźminie Wlkp.)
II miejsce – Agnieszka Bruder i Weronika Pieniężna (SP w Mokronosie)
III miejsce – Oskar Dolata i Adrianna Gromadzińska (SP w Starej Obrze)

Klasy IV:

I miejsce – Julia Kowalska i Joanna Klupś (SP Nr 1 w Koźminie Wlkp.)
II miejsce – Anna Balcerek I Filip Jankowski (SP Nr 1 w Koźminie Wlkp.)
III miejsce – Bartosz Kucharski i Mikołaj Jakubiak (SP nr 3 w Koźminie Wlkp.)

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP Nr 1 w Koźminie Wlkp. oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki Izabela Weichbrodt i Maria Urna.