III Powiatowy Konkurs Dziennikarski
26 czerwca 2012
admin

W środę, 30 maja 2012 r. w Zespole Szkół  nr 2 w Krotoszynie odbył się III Powiatowy Konkurs Dziennikarski dla Dzieci i Młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Został on połączony z warsztatami prowadzonymi przez redaktora z Ostrowa Wlkp. – Piotra Musieła. Prace konkursowe oceniano w trzech kategoriach: najlepsza gazetka, najlepszy artykuł indywidualny w języku polskim, najlepszy artykuł indywidualny w języku angielskim lub niemieckim…

Po ciepłym powitaniu przez panią dyrektor ZS nr 2 w Krotoszynie uczestnicy konkursu przedstawili w formie prezentacji multimedialnej działalność i historię poszczególnych czasopism szkolnych.

Kiedy jury udało się na obrady, młodzi redaktorzy wzięli udział w warsztatach. Wszyscy rzetelnie wykonywali ćwiczenia przygotowujące do przyszłej pracy dziennikarskiej. Każda redakcja napisała dziesięciozdaniowe sprawozdanie o finałowych meczach EURO2012.

Po tych, jakże interesujących, zmaganiach przyszedł czas na ogłoszenie długo oczekiwanych wyników, które odczytał przewodniczący jury p. Sebastian Pośpiech – redaktor naczelny „Rzeczy Krotoszyńskiej”: nasza gazetka – “Nowinki z Jedynki zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych (EUFORIA!!!). Zwycięską drużynę tworzą: Paulina Pilawka, Aleksandra Kowalczyk, Weronika Waleńska, Gracjana Błażejewska, Daria Marciniak, Katarzyna Urbaniak, Mikołaj Stawowy (kl. VI a), Kacper Bielawski, Dobrawa Porzuckowiak, Bartłomiej Góral, Ewelina Czajka, Magdalena Liberska  Weronika Kowalska (kl. V b) i poświęcająca mnóstwo swojego czasu   i serca – nasza opiekunka – p. Agnieszka Praczyk.

Najlepsza gazetka redagowana przez naszych starszych kolegów to ,,Bravo school” z Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie,  oraz ,,Echo Dwójki” z ZSP nr 2  w Krotoszynie.

Poza tym doceniono redaktorów ,,Jedynki” w kategorii artykułów indywidualnych:

–  Kacper Bielawski – autor opowiadania “Ekoprzygoda” – zajął I miejsce,

Paulina Pilawka – autorka sprawozdania “Jedynka najlepsza w międzyszkolnym konkursie recytatorskim” – II miejsce,

–  Dobrawa Porzuckowiak – autorka „Wywiadu z Albinem Batyckim” – III miejsce.

Do domu wróciliśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ udało nam się obronić tytuł, który rok temu wywalczyły nasze starsze koleżanki.

Teraz możemy świętować!!!