Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2012/2013
4 września 2012
admin

Nauczyciele „JEDYNKI” na ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego 2012/2013


3 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie odbyła się ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2012/2013 z udziałem minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas. Wśród licznie zebranych uczestników spotkania znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły z dyrektor Bożeną Kulką na czele. Byli to nauczyciele, którzy realizowali program „Szkoła z klasą 2.0”: Izabela Weichbrodt, Janina Sierszuła, Marlena Nowak, S. Flawiana, Mariola Szkudlarek i Beata Ratajczyk – Krysiak.

Ta niecodzienna uroczystość miała w szczególności na celu promocję wykorzystania nowoczesnych technologii w szkołach, a zorganizowana została w ramach programu realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą „Szkoła z Klasą 2.0”, której certyfikat otrzymała również Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp., jako jedyna placówka w gminie i powiecie w kategorii szkół podstawowych.

Podczas spotkania zebrani mogli obejrzeć lekcję przyrody, języka angielskiego i muzyki z wykorzystaniem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także odbyć wirtualny spacer po Belwederze razem z Panią Anną Komorowską Małżonką Prezydenta RP.

Spotkanie stało się również okazją do dyskusji na temat obecnej sytuacji w oświacie, w szczególności szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkołach. Minister Krystyna Szumilas ogłosiła, że bieżący rok szkolny 2012/2013 będzie obchodzony pod hasłem „Rok bezpiecznej szkoły”.
Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.