Półfinał Mistrzostw Polski turnieju piłkarskiego
5 września 2012
admin

Piłkarki z koźmińskiej Jedynki  na podium
w półfinale Mistrzostw Polski  turnieju piłkarskiego  dziewcząt
„Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

 

W dniach 13 – 24 sierpnia br. w Kluczborku reprezentacja piłkarek Wielkopolski złożona w większości z dziewczynek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp., a także kilku zawodniczek reprezentujących najlepsze zespoły finału wojewódzkiego w Plewiskach, wraz ze swoim opiekunem i trenerem Pawłem Kulką wzięła udział w obozie półfinałowym (Wakacyjnej Akademii Piłkarskiej U-10 Polskiego Związku Piłki Nożnej), gdzie rozgrywała mecze eliminacyjne w ramach przedostatniego etapu rozgrywek Turnieju o Puchar Tymbarku.

Dziewczęta rywalizowały w grupie  systemem „każdy z każdym” z drużynami z następujących województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Regulamin rozgrywek przewidywał mecz i rewanż z każdym zespołem. Pierwsza runda pokazała, iż na tym etapie nie ma już słabych drużyn. Poziom meczów był bardzo wyrównany i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego, a wyniki w trakcie spotkań zmieniały się jak w kalejdoskopie. Niestety, w tej fazie zawodów gra naszego zespołu nie była najlepsza i po pierwszej rundzie nie mieliśmy żadnych zdobyczy punktowych. Zabrakło doświadczenia na zawodach takiej rangi, a także piłkarskiego szczęścia. Mimo to, widać było, że z każdym kolejnym meczem i treningiem drużyna grała coraz lepiej, co optymistycznie nastrajało przed drugą fazą rozgrywek. Już w pierwszym spotkaniu rewanżowym dziewczęta wykazały się  olbrzymim hartem ducha i zaangażowaniem, dzięki czemu zwyciężyły swoje przeciwniczki z województwa kujawsko-pomorskiego i na nowo  uwierzyły w swoje piłkarskie umiejętności. Niestety, w kolejnym meczu nasza drużyna nie sprostała ubiegłorocznym finalistkom z woj. zachodniopomorskiego i  ostatnie  spotkanie z zespołem z województwa pomorskiego miało decydować o miejscu na podium, lub nawet, przy sprzyjającym wyniku meczu drugiej pary zespołów, awansie do turnieju finałowego. Drużyna z Wielkopolski stanęła na wysokości zadania i zwyciężyła w decydującym meczu 2:1, co pozwoliło zająć III miejsce  w końcowej klasyfikacji zawodów. Do awansu do rozgrywek finałowych w Ostródzie zabrakło 1 punktu, czyli jednego remisu we wcześniejszych spotkaniach. Tym niemniej występ dziewczynek z koźmińskiej Jedynki reprezentujących województwo wielkopolskie na turnieju w Kluczborku należy ocenić bardzo pozytywnie, a zajęcie III miejsca w tych zawodach (9 miejsce w Polsce) należy uznać za ogromny sukces zespołu i jego trenera Pawła Kulki.

Skład „brązowej” drużyny:    Paulina Poczta, Klaudia Urna, Kinga Kozak, Zuzanna Guźniczak, Klaudia Urbaniak, Marta Sobkowiak, Natalia Ptak, Agata Jurdzińska,  Weronika Guźniczak, Natalia Krzyżanowska, Natalia Juskowiak, Anna Piastowska.

Oprócz rywalizacji sportowej zawodniczki  miały również okazję doskonalenia swoich piłkarskich umiejętności pod okiem trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz spotkać się z Marcinem Dorną – trenerem reprezentacji Polski U-17.

Obok treningów, uczestnicy obozu mieli także zapewniony cały szereg dodatkowych atrakcji, które łączyły w sobie elementy zabawy i szkolenia. Wszystkie zespoły biorące udział w obozie półfinałowym otrzymały piłki i stroje piłkarskie oraz dodatkowe nagrody przygotowane przez organizatora i sponsora tytularnego Turnieju – firmę Tymbark.