KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA
4 października 2012
admin

 

W roku szkolnym 2012/2013 Pierwszoklasiści naszej szkoły przystąpili do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do dzieci rozpoczynających naukę w szkole.  Wpisuje się on w szczytną inicjatywę przekazania dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Program przygotowany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy jednak nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa. Program edukacyjny ,,Klub Bezpiecznego Puchatka” będą w naszej szkole realizować uczniowie klasy Ia i Ib pod opieką wychowawczyń: Beaty Chojnickiej i Grażyny Leśniak.

W oparciu o otrzymane od organizatora materiały prowadzone są zajęcia profilaktyczne w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Klub Bezpiecznego Puchatka dotarł również do rodziców Pierwszoklasistów, którzy otrzymywali broszury informacyjne z poradami, dotyczącymi bezpieczeństwa ich dzieci. Po zakończeniu działań, szkoła nabywa prawo do posługiwania się Certyfikatem “Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Zachęcamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do odwiedzania strony internetowej Klubu Bezpiecznego Puchatka: www.bezpiecznypuchatek.pl

W zakładce „Dla Dzieci” znajduje się elektroniczna wersja książeczki z grami i zabawami o tematyce bezpieczeństwa, a w zakładce „Dla Rodziców” – broszura informacyjna z poradami, które rodzice powinni przekazać swoim pociechom.