WYJAZD DO WARSZAWY
22 października 2012
admin

Finał III Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej

 

W dniu 13 października 2012 r. w  hali widowiskowo – sportowej „TORWAR” w Warszawie rozegrany został ogólnopolski finał III Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej szkół podstawowych i gimnazjów, w których wzięli udział zwycięzcy szczebla wojewódzkiego tych rozgrywek w różnych kategoriach wiekowych. Duży sukces w tych rozgrywkach osiągnęły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., którzy dotarli do finału wojewódzkiego, zdobywając piękny puchar oraz komplety strojów piłkarskich. W nagrodę za bardzo dobry wynik sportowy zespoły z „Jedynki”  otrzymały zaproszenie od Pana Wojciecha Ziemniaka Prezesa Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego na wyjazd do Warszawy na rozgrywki finałowe Turnieju Orlika.

13 października br. 45 dzieci z koźmińskiej Jedynki wraz z opiekunami udali się autokarem do stolicy, gdzie od godz. 14.00 uczestniczyli w wielkim święcie sportowym z udziałem premiera Donalda Tuska, wieńczącym rozgrywki piłki nożnej dzieci  i młodzieży III edycji Turnieju. Uczestnictwo w tym niecodziennym wydarzeniu sportowym było dla dzieci z Koźmina Wlkp. niesamowitym przeżyciem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Dzieci miały możliwość spotkania „na żywo” Pana premiera Donalda Tuska, Pani minister sportu Joannę Muchę, a także wybitnych polskich sportowców olimpijskich; w tym m.in.:  kulomiota Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego oraz dziennikarza sportowego Rafała Patyrę; od niektórych z nich udało się uzyskać bezcenne autografy. Dzieci mogły również  bezpośrednio zobaczyć i usłyszeć słynnych komentatorów sportowych: Dariusza Szpakowskiego i Dariusza Ślęzaka, którzy na żywo relacjonowali przebieg zawodów. Wyjazd do Warszawy stał się również okazją do zwiedzenia najciekawszych miejsc naszej pięknej stolicy, w tym m.in.: Placu Piłsudskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckiego, Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego, Teatru Wielkiego, rynku Starego Miasta,  pomnika „Małego Powstańca”  oraz najnowszych obiektów sportowych: Stadionu Narodowego oraz stadionu Legii „Pepsi Arena”. Uczestnicy wyprawy do Warszawy wrócili do Koźmina Wlkp. zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń  i  bardzo szczęśliwi.