DZIEŃ NAUCZYCIELA
22 października 2012
admin

Nauczycielu!

W Twoje święto Ci składamy
szacunek i podziękę,
że nas prowadzisz w jasne bramy,
że nam podałeś rękę…

 

To jedno z niewielu świąt w roku poświęcone pedagogom i pracownikom szkoły, kiedy my – uczniowie mamy możliwość podziękować naszym nauczycielom za trud nauczania i wychowania. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela.   Dziś i my  uczciliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej. Podczas szkolnego apelu został zaprezentowany program słowno- muzyczny, gdzie uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły, życzenia i odznaczyli ich orderami. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która mówiła o zawodzie  nauczyciela oraz wyróżniła nauczycieli przyznając nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej  Na zakończenie uczniowie zaśpiewali uroczyste „sto lat”.