HALLOWEEN
8 listopada 2012
admin

ZABAWA HALLOWEENOWA

W środę, 31. października naszą szkołę nawiedziły dziwne stwory, czarownice, wampiry i inne mroczne postaci. Przybyły na zabawę zorganizowaną przez Panie z oddziałów zerowych: P. Dorotę Jankowiak i P. Agnieszkę Maryniak, które specjalnie dla swych podopiecznych zorganizowały imprezę halloweenową. Choć „święto” to jest typowe dla kultury amerykańskiej, właśnie dlatego panie chciały przybliżyć je dzieciom, zanim nieświadomie (i bezmyślnie) wyruszą do domów sąsiadów, oferując im nie zawsze trafione psikusy. Każde z dzieci było przebrane za postać charakterystyczną dla tej zabawy. Były wspólne tańce oraz słodkości wśród ozdób i ciekawych dekoracji. Sala została wspaniale udekorowana, w co wiele wysiłku włożyły wychowawczynie obu grup. Dzieci były przeszczęśliwe, także dlatego, iż ich rodzice przygotowali dla nich piękne stroje, by ich pociechy miały możliwość wspólnej zabawy. Impreza odbyła się w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze, zupełnie odmiennej od tej, typowej dla USA, gdyż chodziło głównie o możliwość zaprezentowania przez dzieci swoich strojów, a także o miłe spędzenie czasu przy wspólnych tańcach. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejną zabawę, pewnie już karnawałową, gdzie stroje dzieci oraz dekoracja sali również będą na tak wysokim poziomie.