ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
18 listopada 2012

W środę 14 listopada 2012 r. w szkole obchodziliśmy Święto Narodowe 11 listopada. Apel przygotowała klasa IIa, IIb, IVb i chór szkolny. Podczas części artystycznej w podniosłej atmosferze, uczniowie przedstawili historyczne wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nawiązano też do współczesności i patriotyzmu młodych Polaków. Występ zakończono piosenką „Kocham Cię Polsko”.

Gościliśmy w naszej szkole również grupę uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach. Uczniowie przedstawili wiersze o patronie swojej szkoły Januszu Korczaku. Atrakcją występu były piosenki. Wzruszającym momentem prezentacji było złożenie czerwonej róży przed obrazem lekarza. Był to gest podziękowań za jego pracę i dobroć.