BITWA NA GŁOSY
6 grudnia 2012
admin

Dnia 21 listopada 2012r. klasy VIa i VIb gościły w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. Pod opieką nauczycielek pani Sylwii Gołąbek i pani Anny Filipiak  uczniowie wzięli udział w konkursie „Bitwa na języki”. Wydarzenie to zorganizowali nauczyciele języków obcych pracujący w gimnazjum, którzy zaprosili do udziału uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z całej gminy Koźmin Wielkopolski. Krótka prezentacja na temat konieczności uczenia się języków innych niż ojczysty, stylów uczenia się oraz przykładowych łatwych sposobów nauki języka rozpoczęła w ciekawy sposób spotkanie. Informacje zaciekawiły zarówno zaproszonych uczniów, jak i nauczycieli. Kolejnym, głównym  punktem programu był  konkurs. Drużyny składały się z wcześniej wytypowanych przez ich opiekunów 3 osób. Zespoły sprawdzały się i rywalizowały w kilku dziedzinach związanych z nauką języka angielskiego. Trzeba było wykazać się: wiedzą gramatyczną, znajomością słówek, umiejętnością komunikacji w języku angielskim. Nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce, dzięki wiedzy i talentowi  uczniów  oraz pomocy i  przygotowaniu ich  przez nauczycielkę języka angielskiego panią Sylwię Gołąbek. Bartłomiej Góral (VIb), Magdalena Liberska (VIb), Julia Szwałek (VIa) za swoje osiągnięcie i zwycięstwo otrzymali nagrody.Ciekawy okazał się też pokaz lekcji języka niemieckiego metodą Callana. Atrakcją na  koniec był występ grupy cyrkowej prowadzonej przez nauczycieli gimnazjum  i zespołu tanecznego również funkcjonującego w  tej szkole.

Spotkanie zostało bardzo dobrze przyjęte i podobało się wszystkim gościom. Dzięki nauce przez zabawę uczniowie mieli okazję przekonać się, że przyswojenie sobie języka obcego nie musi być wcale nudne.