BOŻE NARODZENIE W “JEDYNCE”
21 grudnia 2012
admin

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, wręcz magiczny. Kiedy zaczynamy słyszeć melodie najpiękniejszych kolęd, kiedy widzimy bogato ozdobione choinki, przybrane ulice, to już niewątpliwy znak, że nadchodzą Święta.

 


W naszej szkole oczekiwanie na święta to wyjątkowy i niepowtarzalny czas. Przygotowana została wspaniała szopka, udekorowano klasy, podzielono się opłatkiem podczas wspólnych wigilii. Odbył się także, 19 grudnia 2012r., uroczysty apel świąteczny. Przygotowali go uczniowie klas: IVa i IVb, pod opieką pań: s. Flawiany, Izabeli Kaźmierczak i Izabeli Weichbrodt. Atmosfera była bajkowa, z uwagi na treść przedstawiania. Zaprezentowana została historia „Dziewczynki z zapałkami”. Przedstawiono historię małego dziecka – tytułowej dziewczynki z zapałkami, która głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną wiązkę zapałek. Jednak nikt z przechodniów spieszących się do swych domów na noworoczne przyjęcia nie zwraca uwagi na małą wynędzniałą postać. Zmęczona i zniechęcona dziewczynka, przysiada wreszcie pod domem. Podkulając pod siebie bose nogi, próbuje się choć trochę rozgrzać, jednak na dworze panuje zbyt wielki mróz. Zapala więc jedną z zapałek, potem następną, i kolejną. I za każdym razem widzi coś, o czym podświadomie marzy: żelazny piec, przy którym mogłaby ogrzać zziębnięte dłonie, pieczoną kaczkę, którą po raz pierwszy w życiu mogłaby się najeść do syta; wspaniałą choinkę w bogatym kupieckim domu, a także spadającą z nieba gwiazdę, która zapowiada czyjąś śmierć. Na samym końcu dziewczynce ukazuje się jej zmarła babcia, jedyna życzliwa dziecku osoba. Babcia ukazuje się dziewczynce, aby zabrać ją ze sobą do nieba.

Ta smutna historia miała swoje przesłanie: „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na obdarowanie innych”. Dlatego też podzieliliśmy się tym, co posiadamy. Zebrane w szkole dary przekazaliśmy na ręce kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Weroniki Kazubek. Te kilogramy żywności, środków higienicznych i innych niezbędnych rzeczy zasilą biedne rodziny naszej gminy. Serce „Jedynki” jest zawsze otwarte dla potrzebujących.

Do naszej szkoły, tego dnia, przybył niecodzienny gość. Był nim pan poseł Wojciech Ziemniak. Sprawił on nam wiele niespodzianek – obdarował nas cukierkami, przepięknymi kronikami sportowymi, ale przede wszystkim wywołał ogromną radość swoją niesłychaną sprawnością fizyczną. Trzeba przyznać, że jego przewroty, salta, stanie na głowie zaimponowały nam.

Podczas naszego apelu rozstrzygnięto również konkursy plastyczne, których inicjatorem była Rada Rodziców. Przewodnicząca, pani Małgorzata Olejnik, wręczyła nagrody klasom wyróżnionym za najlepsze dekoracje klasowe oraz uczniom biorącym udział w konkursie „Koźmin w zimowej szacie”. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Swój sukces świętowali również uczniowie, którzy w konkursie Języka Angielskiego OLIMPIADA WIEDZY TEST OXFORD.PLUS osiągnęli najwyższe noty. Laureatom nagrody wręczała pani Sylwia Gołąbek.

Z kolei… Św. Mikołaj, który do nas przybył, wprowadził nas w stan prawdziwie świąteczny. Jego poczucie humoru, żywiołowość, czułość pozwoliło nam odczuć magię świąt. Dziękujemy Ci, Święty MikołajuJ

A my pamiętajmy: „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na obdarowanie innych”.