XVII KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE
7 lutego 2013
admin

 

4 lutego w Szkole Podstawowej Nr3 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się etap powiatowy XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski przy współudziale Kuratorium Oświaty i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 


Do konkursu przystąpiło 41 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu krotoszyńskiego.

Konkurs miał formę testu. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu historii, architektury, przyrody, tradycji i gwary regionalnej, a także znajomością sylwetek wybitnych Wielkopolan.

Naszą szkołę reprezentowało  dziewięcioro uczniów z klas IV – VI. Siedmioro z nich zakwalifikowało się go etapu rejonowego.

Gratulujemy!!!

Michałowi Weichbrodtowi (kl. IVa), Marcelemu Skowrońskiemu (kl. IVa), Tomaszowi Krysiowi (kl. IVa), Filipowi Jankowskiemu (Vb), Magdalenie Liberskiej (VIb), Bartłomiejowi Góralowi (VIb) i Julii Szwałek (VIa).

Życzymy wytrwałości w dalszych przygotowaniach i sukcesu w etapie rejonowym.