UNIHOKEJ W JEDYNCE
16 lutego 2013
admin

Bandy do unihokeja w Koźminie Wlkp.

Dzięki złożonemu projektowi do Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie Departamentu Sportu Powszechnego w ramach programu „Sport wszystkich dzieci” popartego pozytywną oceną Polskiego Związku Unihokeja za osiągane wyniki na poziomie województwa wielkopolskiego i duże zaangażowanie w popularyzację tej gry w powiecie krotoszyńskim, przez instruktora unihokeja Jacka Zawodnego, w dniu 15 grudnia 2004 roku przekazano nieodpłatnie na własność Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Jedynka” komplet sprzętu do gry w unihokeja.

Historia unihokeja w Koźminie Wlkp. rozpoczęła się we wrześniu 2003 roku, kiedy nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Zawodny rozpoczął naukę tej gry na swoich lekcjach. Początkowo unihokej był traktowany jako gra rekreacyjna. Jednak sytuacja się zmieniła, gdy w 2004 roku powstał Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. Wtedy też rozpoczęły się regularne treningi unihokeja. Jacek Zawodny swoją sportową pasją zainteresował dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Popularyzując i promując tę grę stał się jej prekursorem w Koźminie Wlkp. Jego konsekwentne działania doprowadziła do tego, że unihokej stał się „grą dla każdego”. W Klubie, działającym przy Szkole Podstawowej nr 1, trenują dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. Systematyczna i odpowiedzialna praca z dziećmi przynosi bardzo dobre efekty, a uzyskiwane wyniki sportowe są tylko tego potwierdzeniem.

Od kilku lat próbuję również doprowadzić do zakup band do gry w unihokeja. W końcu się udało. 21 listopada 2012 dowiedziałem się, że moje działania zostaną sfinalizowane. W styczniu pozyskałem bandy i mamy już komplet sprzętu. Podczas mojej 9-letniej działalności w stowarzyszeniu kultury fizycznej UKS Jedynka udało mi się pozyskać sprzęt sportowy za ok. 30.000 zł – powiedział Jacek Zawodny.

Posiadanie band pozwoli zwiększyć rozwój tej gry w powiecie krotoszyńskim, a dzieciom doskonalić swoje umiejętności i przygotowywać się do kolejnych zawodów sportowych.

W tym miejscu chciałbym podziękować Wszystkim Sponsorom i Sympatykom za środki finansowe, pomoc i wsparcie jakim mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że wspólnie działaliśmy dla rozwoju sportu szkolnego na terenie gminy Koźmin Wlkp. – powiedział były Prezes UKS Jedynka Jacek Zawodny.