POLECANE LEKTURY
27 lutego 2013
admin

 

 

 

Leite J. S., Parrish J. K. „Wychowanie skuteczne 10 przykazań dla rodziców”

Oryginalny przewodnik wychowania nastolatków, który godzi najnowszą wiedzę pedagogiczną z tradycyjnym, zdroworozsądkowym podejściem do spraw dojrzewania. Książka gromadzi wiele praktycznych wiadomości przydatnych rodzicom i wychowawcom młodzieży.

 

 

 

 

 

Gordon T. „Wychowanie bez porażek”

Krytyka dotychczasowego modelu rozwiązywania konfliktów (opartego na schemacie zwycięzca – pokonany). Propozycja takich zasad komunikacji, które w sytuacji konfliktu pozwolą znaleźć rozwiązanie kompromisowe.

 

 

 

 

 

 

 

Gordon T. „Wychowanie bez porażek w praktyce”

Konfrontacja teorii z przykładami zaczerpniętymi z codziennego życia. Książka zawiera opinie wielu rodziców, którzy zastosowali wskazania autora we własnych rodzinach.