KONKURS PRZEGLĄDU PIOSENKI
28 lutego 2013
admin

Język angielski … śpiewająco!

Dnia 27 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje do „III Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej Dla Uczniów Szkół Podstawowych”.

Niepowtarzalną atmosferę zapewniły nie tylko szeroka gama utworów , ale przede wszystkim dopracowane wykonania uczestników. Uczniowie zaprezentowali bardzo urozmaicony repertuar, wykazali się swoimi umiejętnościami wokalnymi i językowymi. Dodatkową atrakcją były występy dzieci posiadających umiejętność gry na instrumentach. Rozbrzmiały dźwięki gitary, keyboarda i skrzypiec.  4-osobowe jury w składzie: p. Małgorzata Lewandowicz, p. Izabela Kaźmierczak, p. Anna Wybierała i p. Sylwia Gołąbek mogło podziwiać i oceniać występy 15 solistów i 8 duetów z klas IV-VI.  W trakcie występów można było usłyszeć stare i nowe przeboje w języku angielskim.

Wybór zwycięzców okazał się bardzo trudny, bowiem w naszej szkole jest wielu utalentowanych muzycznie uczniów Najlepszym duetem okazały się:

Joanna Bochna i Katarzyna Krzyżaniak z klasy 4b,

natomiast solistką

Natalia Ptak z klasy 4a.

Zorganizowanie tego typu konkursu dla młodych ludzi lubiących muzykę i mogących pokazać swe zainteresowania, jednocześnie ćwicząc język angielski będący niezbędnym środkiem komunikacji na całym świecie, okazał się bardzo dobrym pomysłem.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Już 19 marca uczennice klas czwartych będą mogły zaprezentować swój talent w Krotoszynie w sali kina „Przedwiośnie”. Trzymamy kciuki!