ZAWODY W UNIHOKEJU
1 marca 2013
admin

Jedynka najlepsza w unihokeju w powiecie krotoszyńskim

 

W dniu 19 lutego 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W obydwu kategoriach triumfowały podopieczne Jacka Zawodnego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. i tym samym awansowały do rozgrywek na poziomie powiatu.

Mistrzostwa powiatu krotoszyńskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się na 2 salach gimnastycznych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. w dniach 26-27 lutego 2013. W rywalizacji dziewcząt wystąpiły drużyny z: Rozdrażewa, Chwaliszewa, Biadek, Roszek i Koźmina Wlkp. (SP 1). Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i strzeliły 45 bramek tracąc tylko 2. Natomiast dzień później w szranki rywalizacji stanęli chłopcy z: Biadek, Chwaliszewa, Rozdrażewa, Krotoszyna (SP 8) i Koźmina Wlkp. (SP 1). Koźmińscy unihokeiści biorąc przykład ze swoich koleżanek również wygrali wszystkie mecze strzelając 25 bramek i tracąc 9.

Obydwie drużyny koźmińskiej jedynki awansowały do Mistrzostw rejonu kaliskiego, które odbędą się w dn. 09-10 kwietnia 2013 roku w Koźminie Wlkp.

Zwycięskie drużyny wystąpiły w składzie:

– Dziewczęta: Aleksandra Bartkowiak (K), Kinga Gęstwa (B), Weronika Trawińska (B), Marcelina Misiak, Ewelina Czajka, Wiktoria Dłużak, Wiktoria Marecka, Zuzanna Sowińska, Zuzanna Musielińska, Joanna Musielińska, opiekun: instruktor unihokeja Jacek Zawodny

– Chłopcy: Bartłomiej Jędrzejak (K), Mikołaj Marciniak (B), Mikołaj Kot (B), Michał Dembski, Adrian Leoniak, Jakub Lis, Kacper Jaśniak, Marceli Skowroński, Mikołaj Kuzia, Miłosz Stawowy, opiekun: instruktor unihokeja Jacek Zawodny