DRZWI OTWARTE SZKOŁY
8 marca 2013
admin

……….STACJA “JEDYNECZKA”……….

 

Dnia 06 marca 2013 r. mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej kochanej szkoły dzieci i ich rodziców, które od września 2013 r. będą realizować obowiązek szkolny, być może w naszej placówce. W ramach tego wydarzenia, rodzice, którzy stają przed wyborem szkoły dla swych pociech, mieli okazję zapoznać się z ofertą lokalową i edukacyjną placówki. Natomiast dzieci zobaczyły nauczycieli pracujących w Jedynce oraz klasy, w których odbywają się zajęcia.

Sceneria i wystrój sali nawiązywały do znanych dzieciom i popularnych bajek, bo w naszej szkole jest jak w bajce. Na Stacji „Jedyneczka” można więc było spotkać Królewnę Śnieżkę i siedmiu Krasnoludków, Czerwonego Kapturka i Wilka, który w naszej bajce był z pewnością dobry, Myszki Miki oraz 101 dalmatyńczyków i wiele innych. Dzieci były zachwycone. Po bardzo bogatej części artystycznej (wiersze, piosenki, scenki teatralne, taniec disco) dzieci uczestniczyły w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez wychowawców kl. I – III. Czekała na nich także moc atrakcji w sali gimnastycznej, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego, mogły bezpiecznie korzystać ze sprzętu sportowego. Na miłych gości czekał także słodki poczęstunek.

Zabawom nie było końca, dzieci bez trudu odnalazły się w murach szkoły.

Dla rodziców przygotowana została prezentacja na temat gotowości szkolnej dziecka przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Krotoszyna.