REKOLEKCJE SZKOLNE
22 marca 2013
admin

Rekolekcje Szkolne prowadziły siostry Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek:

siostra Maksymiliana i siostra Paula

Rekolekcje wielkopostne są czasem zadumy nad samym sobą, przygotowujemy się na zbawienie pochodzące z krzyża.

W tym roku szkolnym społeczność „Jedynki” uczestniczyła w rekolekcjach od środy do piątku – 20 – 22. 03. 2013 r. Prowadziły je: s. Maksymiliana z Puszczykowa i s. Paula z Poznania – elżbietanki.

Pierwszy dzień rekolekcyjny rozpoczął się od czytania Pisma Świętego. Siostry  bardzo obrazowo przedstawiły, w jaki sposób grzech nas zniewala i niszczy naszą przyjaźń z Panem Bogiem. Dzięki pomocy ucznia – ochotnika zobaczyliśmy, co rekolekcjonistki miały nam do przekazania. Następnie ujrzeliśmy i usłyszeliśmy, jaki powinien być rycerz Chrystusa. Nauczyliśmy się także kilku piosenek, które później z chęcią śpiewaliśmy.

W drugim dniu rekolekcji siostra Maksymiliana i siostra Paula uczyły nas o świętej Elżbiecie i jej działalności. Dowiedzieliśmy się, że  pomagała ona biednym i potrzebującym. Dostaliśmy ciekawe książeczki o Bogu i siostrach elżbietankach. W tym dniu również dużo śpiewaliśmy. Później poszliśmy do kościoła na drogę krzyżową i spowiedź.

Bartłomiej Góral, Magdalena Liberska, kl. VI b-

– redaktorzy gazetki „Nowinki z Jedynki”