KONCERT GOŚCI Z UKRAINY
22 marca 2013
admin

W czwartek, 7 marca 2013 r. w SP Nr 1 w Koźminie Wlkp. odbył się porywający występ gości z Ukrainy.

Zespoły: „Zbrucz”, „Otawa” z Tarnopola śpiewały i tańczyły, prezentując  polskie a także ukraińskie pieśni oraz piosenki ludowe. Usłyszeliśmy również przepiękną interpretację a cappella pieśni wielkopostnej „Ach, mój Jezu”. Ośmioro artystów okazało się bardzo utalentowanymi muzycznie i baletowo ludźmi.

Pokazy taneczne, zwłaszcza weselny i cygański, zachwyciły wszystkich: nauczycieli, młodzież a przede wszystkim najmłodszych milusińskich – nogi same rwały się do tańca! Zbiorową, spontaniczną radość wzbudziły także utwory: „Szła dzieweczka do laseczka” oraz „Hej, sokoły”. Publiczność szalała, pamiętając jednak o kulturalnym i bezpiecznym zachowaniu.

Gdy nadszedł  czas pożegnania, wszyscy głośnymi brawami i skandowaniem domagali się choć jeszcze jednej piosenki. Niestety, artyści bardzo się spieszyli, bisów nie było, ale wspaniali goście obiecali wszystkim zgromadzonym na sali, że podczas następnego spotkania będzie o wiele, wiele więcej piosenek! Czekamy na nie z niecierpliwością, ciesząc się, że znów w naszej kochanej „Jedynce” będziemy mogli podziwiać PRAWDZIWĄ SZTUKĘ!!!

Aleksandra Kubiak, kl. VI b