KONKURS TALENTÓW
12 maja 2013
admin

KOŹMIŃSKI KONKURS TALENTÓW

W GIMNAZJUM

30 kwietnia nasza szkoła skorzystała z zaproszenia Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy i wzięła udział w „Koźmińskim Konkursie Talentów”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gazetka Gimnazjalna „Pająk”, Stowarzyszenie Razem w Przyszłość – Wspólnie dla Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy oraz Zespół ds. Promocji przy Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp.

Konkurs miał w łatwy i przyjemny sposób poszukać talentów wśród uczniów szkół z naszej gminy. Impreza ta dała możliwość zaprezentowania umiejętności, które nie zawsze jest możliwość pokazać szerokiej grupie odbiorców, dodatkowo jest okazją do rozwijania wrażliwości estetycznej uczniów. Spotkanie młodzieży i dzieci dzięki tej inicjatywie miało na celu również integrować uczniów, a także rozbudzić ekspresję i twórczość. Widzowie jak i uczestnicy mieli okazję podziwiać różnego rodzaju umiejętności i talenty m.in. taniec, śpiew, recytację, rysunek, grę na instrumentach, lepienie z plasteliny, występ kabaretowy, a nawet popis układania kostki Rubika na czas.

Jury składało się z nauczycieli –  przedstawicieli szkół z naszej gminy. Jego zadaniem była ocena występów uczniów według oryginalności, zaangażowania na scenie oraz staranności wykonania. Ważny był również wyraz artystyczny. Prezentacje dzieci i młodzieży nie mogły trwać dłużej niż 5 minut, a uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

J Katarzyna Krzyżaniak w duecie z Joanną Bochną – uczennice z kl. IVb – utwór Hallelujach w języku angielskim (opiekun p. Małgorzata Lewandowicz i p. Sylwia Gołabek),

J Emanuel Kucharski – uczeń klasy Va – solo wykonał piosenkę „Wehikuł czasu” (opiekun p. Małgorzata Lewandowicz),

J Filip Jankowski – uczeń kl. Vb – występ sceniczny, aktorski z playbackiem „Piłem w Spale, spałem w Pile” (opiekun p. Hanna Frankowska),

Dagmara Idzikowska, Maja Guźniczak, Agata Pilawka, Olga Grobelna, Olga Forszapaniak – uczennice kl. Vc – w tanecznym występie, pokazując „Kankana” (opiekun p. Marzena    Tomczak),

J Maria Kryś – uczennica kl. Va – recytacja wiersza„ Pracowita kurka” (opiekun p. Agnieszka Praczyk).

Wyniki konkursu:

I miejsceSara Frąckowiak – SP w Starej Obrze,

II miejsce: Katarzyna Krzyżaniak i Joanna BochnaSP Nr 1

III miejsce: Emanuel Kucharski SP Nr 1

 

Impreza pokazała jak sporym kapitałem umiejętności i oryginalnych uzdolnień dysponują uczniowie. Widzowie jak i uczestnicy doskonale się bawili. Mamy nadzieję, że taka inicjatywa zachęci innych do rozwijania swoich pasji i wystąpienia za rok.

Laureatom gratulujemy wspaniałych wyników, a uczestnikom odwagi, ogromnego zaangażowania i pracy włożonej w przygotowanie i prezentację swoich talentów.