MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ RUCHU DROGOWEGO
20 maja 2013

Międzyszkolny Turniej Ruchu Drogowego “Bezpieczna droga”

17 maja 2013r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Turniej Ruchu Drogowego “Bezpieczna droga”. W turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny klas trzecich ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp.

Turniej obejmował zestaw pytań z zakresu wiedzy o ruchu drogowym oraz bezpiecznego zachowania się na drodze, konkurencje sprawnościowe, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ustalenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach dróg oraz przejazd na rowerze przez tor przeszkód.
Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce  – Szkoła Podstawowa w Mokronosie

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. – klasa IIIb

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Starej Obrze

IV miejsce –  Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. – klasa IIIb

V miejsce –    Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. klasa IIIa

VI miejsce –  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach

VII miejsce –  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. – klasa IIIa

Za przygotowanie turnieju odpowiedzialna była grupa nauczycieli p. Beata Chojnicka, p. Marlena Nowak, p. Hanna Frankowska.