LEKCJA W “GLINIE”
20 maja 2013
admin

 

Lekcja w „glinie”

W kwietniu klasa V b miała okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawej  lekcji plastyki.

Wraz z Panią Małgorzatą Lewandowicz wybraliśmy się do Koźmińskiego Ośrodka Kultury. Powitała nas Pani  Mariola Malinowska, która zaproponowała nam lepienie figurek z gliny. Przez godzinę czuliśmy się prawdziwymi rzeźbiarzami. Glina zmieszana z wodą stała się plastyczna i  pozwalała się kształtować tak jak chcieliśmy. Każde wgniecenie sprawiało zmianę kształtu, co pozwało nam wyładować ekspresję twórczą. W trakcie zajęć powstały rzeźby zwierząt i ludzi. Ćwiczyliśmy nie tylko umiejętności manualne, wyobraźnię przestrzenną, ale także cierpliwość.

Zajęcia okazały się zarówno doskonałą nauką jak i wspaniałą zabawą.

W czasie pracy panowała miła i przyjazna atmosfera. Nasze „dzieła” zabraliśmy do klasy, a  po wyschnięciu pomalowaliśmy je.

Wszystkim podobała się lekcja, a Pani obiecała ją powtórzyć.

Ania Balcerek – V b