MAM TELENT
1 czerwca 2013
admin

 

„Śpiewać każdy może…” czyli o talentach uczniów koźmińskiej Jedynki

 

 

Już od dwóch lat Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 szczyci się tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów” nadanym przez Ministra Edukacji Narodowej Katarzynę Hall.

W tym roku, uczniowie aktywu bibliotecznego: Ania Balcerek, Roksana Chałupniczak, Julka Goździńska, Monika Witek, Julka Kowalska, Marysia Kryś, Filip Jankowski, Konrad Śląski i Paweł Łączniak postanowili zorganizować szkolny konkurs „Mam talent”. Zadanie realizowali w formie projektu uczniowskiego. Celem konkursu było rozbudzenie kreatywności uczniów, promocja młodych talentów i ukazanie wielu możliwości spędzania wolnego czasu. W konkursie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły, który sam zgłosił chęć uczestnictwa.

22 maja w sali gimnastycznej  zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie uczniów, aby oklaskiwać 30 odważnych artystów z oddziału przedszkolnego i klas I – VI. Do jury zaproszono: Małgorzatę Olejnik – przewodniczącą Rady Rodziców, Mariolę Malinowską – plastyczkę z GOK-u, Donatę Lewandowicz – szkolną pielęgniarkę, Małgorzatę Lewandowicz – wicedyrektor szkoły i Bartłomieja Górala – przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego.

Imprezę dynamicznie i profesjonalnie poprowadzili Marysia i Filip, który na wstępie zaprezentował swój talent aktorski i wokalny wykonując piosenkę „Śpiewać każdy może”.

Następnie zawodnicy prezentowali swoje umiejętności artystyczne w bardzo różnorodnych dziedzinach. Było czym się zachwycać. Pięknie wykonane piosenki przeplatały się z popisami, recytatorskimi, tanecznymi, układami akrobatycznymi i grą na instrumentach muzycznych. Można było podziwiać prace plastyczne twórcy książeczek dla dzieci i układanie kostki Rubika. Publiczność doskonale bawiła się i entuzjastycznie oklaskiwała każdego artystę. Pojawiły się łzy wzruszenia w oczach rodziców.

Jury miało nie lada zadanie, aby wybrać najlepszych. Konkurencja była ostra, bo i poziom był bardzo wyrównany.

Oto zwycięzcy:

w kategorii klas „0” – III

I miejsce ex aequo – Natalka Leoniak i Kuba Rutowski – taniec rock and roll oraz Laura Kołaczkowska – taniec hip – hop

II miejsce – Jagoda Urbaniak –  taniec klasyczny

III miejsce – zespół „PKW” czyli Patrycja Krawczyk, Karol Kosin, Wiktoria Antkowiak – taniec hip – hop

w kategorii klas IV – VI

I miejsce ex aequo – Joasia Przybyłka – śpiew i gra na gitarze oraz zespół „Bis” czyli Marysia i Tomek Kryś – śpiew, gra na gitarze i keyboardzie.

II miejsce – Natalka Ptak – śpiew

III miejsce – Emanuel Kucharski – śpiew

„Mam nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu” – powiedziała dyrektor szkoły Bożena Kulka na zakończenie imprezy. Zachęciła uczniów do odkrywania w sobie talentów i do zdobycia odwagi, by się nimi pochwalić.  Podziękowała uczniom aktywu bibliotecznego i ich opiekunce Janinie Sierszule za organizację konkursu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Aktyw biblioteczny