WYCIECZKA DO WARSZAWY
21 czerwca 2013
admin

Wycieczka do Warszawy

Nowoczesna, tętniąca życiem, pełna zabytków i zieleni  jest nasza Warszawa.  My  uczniowie klasy III a i III b w dniach 3 i 4 czerwca br. zwiedziliśmy ciekawe miejsca i podziwialiśmy zabytki  stolicy.

W budynku przy ulicy Woronicza podejrzeliśmy pracę redaktorów i reżyserów telewizyjnych. Zobaczyliśmy od „kuchni” studia nagraniowe, w tym największe w Polsce , w którym nagrywane są takie programy jak: „Jaka to melodia?” czy „Voice of Poland”. Byliśmy również na planie programu „Pytanie na śniadanie” i serialu „Rodzinka pl.”

 

 

 

 

 

Następnie wizyta w Sejmie i Senacie. Pani przewodnik oprowadziła nas po gmachu sejmowym i opowiedziała o polskim parlamentaryzmie,  zasadach funkcjonowania organów państwa.

Spacer z przewodnikiem po Warszawie to kolejny punkt wycieczki. W Łazienkach Królewskich przewodnik pokazywał ciekawe miejsca: Pomnik Chopina, Starą Pomarańczarnię, Pałac Na Wodzie i opowiadał ich historię, ale nas najbardziej ucieszył widok pawia. Następnie przechadzka Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy, zdjęcie pod Kolumną Zygmunta, zakupy pamiątek na Rynku Starego Miasta  obok Pomnika Syrenki. Dalej oglądamy Barbakan, Pomnik Małego Powstańca i inne miejsca. W końcu przejazd metrem.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnim punktem programu  była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, które znajduje się w malowniczym miejscu Warszawy, tuż nad brzegiem Wisły, przy Moście Świętokrzyskim, niedaleko Stadionu Narodowego, który chwilę wcześniej odwiedziliśmy.

Centrum Nauki Kopernik to wspaniała przygoda ze światem nauki i techniki, ale również świetna zabawa.

 

 

 

 

 

 

Zwiedzany przez nas fragment stolicy, choć niewielki  pozostanie na zawsze w  naszej pamięci. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom.

 

Uczniowie klasy III a i III b