PASOWANIE NA UCZNIA PODCZAS ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY
3 października 2013
admin

Jak co roku, miesiąc wrzesień poświęcony jest obchodom Święta Patrona Szkoły – Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907.  Ponadto, ten wyjątkowy dzień połączony jest z dniem pasowania uczniów klas I oraz ślubowania dzieci z oddziałów zerowych.

27 września 2013r. odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, w szczególności uczniów klas I i dzieci z oddziałów zerowych, nauczyciele i uczniowie.

Tego dnia uczniowie „Jedynki” złożyli znicze przy tablicy pamiątkowej, upamiętniającej setną rocznicę strajku, znajdującej się przed budynkiem szkoły. Następnie wciągnęli flagę polską na maszt, po czym udali się na uroczysty apel.

Część oficjalną rozpoczęła dyrektor, p. Bożena Kulka, która w swoim przemówieniu złożyła hołd młodym bohaterom strajku. Drugą częścią uroczystości były występy artystyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Akademię przygotowały klasy: Ia i Ib pod kierunkiem pań Beaty Ratajczyk-Krysiak i Hanny Szymury oraz klasy „0” pod opieką pań: Doroty Bielawnej i Agnieszki Maryniak

Również chór, pod przewodnictwem p. Izabeli Kaźmierczak, uświetnił uroczystość swymi piosenkami.