UCZNIOWIE JEDYNKI NA AUDIENCJI Z PAPIEŻEM
16 października 2013
admin

Uczniowie Jedynki na audiencji z papieżem Franciszkiem

W dniach od 30 września  do 4 października uczniowie naszej Jedynki wraz z opiekunami uczestniczyli w pielgrzymce do Rzymu i Watykanu. Najważniejszym momentem wyjazdu był udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem na placu Św. Piotra, podczas której obsłudze papieża przekazano  książkę  pt. „O Franciszku, którego pokochał świat”, zredagowaną i zilustrowaną przez uczniów szkoły oraz statuetkę  św. Wawrzyńca, patrona miasta i gminy Koźmin Wlkp.,  jako dar od wszystkich koźminiaków .

Ponadto, uczestnicy pielgrzymki oddali hołd błogosławionemu Papieżowi Janowi Pawłowi II przy Jego grobie w Bazylice Św. Piotra. Zwiedzili także Rzym, z jego największymi zabytkami, w tym m.in. Colosseum, Forum Romanum, Panteon, Zamek Świętego Anioła  i Plac Nawona z pięknymi fontannami oraz Wenecję i pięknie i urokliwie położony Asyż, w którym żył i działał patron Włoch Św. Franciszek.