WIZYTA W PIEKARNI
22 października 2013

W dniu 21 października 2013 roku dzieci oddziałów zerowych z wychowawczynią Dorotą Bielawną oraz z pedagogiem szkolnym panią Marzeną Tomczak wybrały się na wycieczkę do Piekarni G. S. Samopomoc Chłopska w Koźminie Wielkopolskim.

Dzięki uprzejmości pana Piotra Marszałka – kierownika piekarni, dzieci miały możliwość obejrzeć urządzenia do wyrabiania ciasta na chleb, bułki i drożdżówki oraz wypiekania pieczywa w specjalnym piecu. Pan Marszałek poczęstował wszystkie dzieci prosto z pieca wyjętymi przepysznymi i gorącymi bułeczkami.

Dzieci na końcu podziękowały za wspaniałą lekcję pokazową pieczenia chleba i bułek. Zrozumiały, jak trudno upiec pieczywo, które jedzą codziennie i wręczyły panu kierownikowi drobny upominek.