LOKOMOTYWA
30 października 2013
admin

„Lokomotywa Juliana Tuwima”

Rok 2013 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Juliana Tuwima, autora znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci, takich jak: Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Słoń Trąbalski, Bambo, Kotek, Abecadło, Rzepka.

Z tej okazji przez korytarze i klasy naszej szkoły pędziła „Lokomotywa Juliana Tuwima”. Uczniowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali krótką inscenizację podczas której widzowie mogli usłyszeć ich wspaniałą interpretację utworów poety. Poznali również wiele ciekawostek z jego młodzieńczego okresu życia.

Młodzi aktorzy zrealizowali zamierzony cel. Z pewnością zainteresowali swoich kolegów twórczością Juliana Tuwima, ponieważ wielu z nich, po przedstawieniu, przyszło do biblioteki, aby wypożyczyć książki z wierszami poety.

http://www.youtube.com/watch?v=pdJgPnOiTfs&feature=youtu.be