NIEZWYKŁA WYPRAWA
30 października 2013
admin

Po niezwykle udanej wyprawie  do gospodarstwa Państwa Figaj, najmłodsze pociechy szkoły, wróciły autobusem z firmy Centrol, która sfinalizowała przejazd, za co bardzo dziękujemy w imieniu zadowolonych dzieci.Nie zabrakło też przyjemności dla podniebienia, gdyż gospodynie poczęstowały wszystkich słodkimi krówkami, a na koniec dzieci same piekły kiełbaski w ognisku. Wspaniałą radość sprawiły dzieciom zabawy na przydomowym placu zabaw; skakanie na trampolinie, zabawy w piaskownicy i małym domku a także gra w piłkę, jazda na hulajnodze, rowerze i zabawa zabawkowymi sprzętami rolniczymi.Wycieczka ta była niezwykle pouczająca. Dzieci zobaczyły niezliczone stada krów mlecznych, jałówek, byków i cielaków. Uczestniczyły w pojeniu maleńkich cielaczków. Zaprzyjaźniły się też kozą Felą, która jadła im z ręki. Niezwykle nowocześnie zmodernizowane, ogromne gospodarstwo, zrobiło na młodych osóbkach, ogromne wrażenie. Zwłaszcza chłopców zaciekawiły nowoczesne maszyny rolnicze takie jak ciągniki, agregat, siewnik z agregatem, paszowozy, ucinarka do kiszonek, beczkowóz i wiele innych. Była też okazja do obejrzenia olbrzymich silosów z kiszonkami dla bydła. W zachwyt wprawiło urządzenie, które samoczynnie dozuje cielakom mleko. Wszystkich zaprosił Jędrzej Figaj, kolega z Oddziału OB, którego rodzice są właścicielami ponad 70-hektarowego gospodarstwa. z Oddziałów Zerowych wraz z wychowawczyniami Agnieszką Maryniak i Dorotą Bielawną, odbyły niezwykłą podróż na Tatary. We wtorek 29 października b.r. dzieci SP Nr 1 im Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907.