SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
24 listopada 2013
admin

19 listopada 2013r.

uczniowie naszej szkoły obejrzeli

spektakl profilaktyczny ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy “Nietykalny”.

Przemoc i agresja to problem tak popularny, że nie sposób z nim się nie zetknąć wśród dzisiejszej młodzieży, a nawet i młodszych dzieci. To nie tylko szarpiący się na przerwie chłopcy podtykający sobie nogi, ale także i ustawiane bijatyki, coraz większa agresja dziewcząt i wręcz molestowanie psychiczne i przede wszystkim cyberprzemoc.

W widowisku opisane zostały także pozytywne wzorce i idee, że warto w życiu mieć pasje, marzenia, warto dążyć do postawionych sobie celów. Przedstawienie budziło sprzeczne emocje, pobudzało wyobraźnię, zmuszało do myślenia.

Spektakl uświadamia każdemu, że należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte w każdej sytuacji i nie należy bagatelizować nawet najmniejszych problemów uczniów.

Luksus wraz ze swoją koleżanką stanowią postrach całej szkoły. Wymuszają od dzieciaków pieniądze, by mieć za co imprezować. Luksus czuje się całkowicie bezkarny – Nietykalny.

Oprócz przemocy fizycznej stosuje także metody cyberprzemocy jako formy zastraszania, a więc umieszcza w Internecie kompromitujące kolegów zdjęcia i filmiki, obraża ich na facebooku, wysyła sms-y z pogróżkami. Nie zdaje sobie sprawy, ze jest to przestępstwo, które niesie za sobą konsekwencje prawne.

Bez skrupułów zabiera koleżance chorej na cukrzycę pieniądze przeznaczone na drobny posiłek, wskutek czego Krucha w momencie kryzysu z jego braku słabnie na terenie szkoły.

To punkt kulminacyjny całej sytuacji. Czy Luksus wynagrodził wyrządzone krzywdy? Czy powrócił na właściwą drogę?

Na te pytania odpowiadali widzowie spektaklu