KONKURS “LIST DO OJCA. LIST DO TATY”
22 grudnia 2013
admin

W  środę, 18 grudnia 2013 r., w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim  odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień laureatom Konkursu Senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej „List do Ojca. List do taty”, zorganizowanego pod honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Bogdana Borusewicza.

Ocenie poddano 115 prac konkursowych.

Pani Senator Angelika Możdżanowska zaprosiła na tę galę między innymi dwie absolwentki naszej szkoły – Dominikę Brylewską i Dobrawę Porzuckowiak, które w ubiegłym roku szkolnym – jako szóstoklasistki – napisały wzruszające listy do swych ojców.

Listy gratulacyjne dla laureatek oraz  dla pani Dyrektor Szkoły Bożeny Kulki, a także dla polonistki – pani Agnieszki Praczyk, wręczał Minister Pracy i Polityki Społecznej – pan Władysław Kosiniak – Kamysz.

Według organizatorki konkursu – pani Senator Możdżanowskiej „(…) autentyczna szczerość i piękna miłość ojcowska, wyrażona w każdym z listów prezentujących myśli i przeżycia dzieci, związane z rolą ojca w ich życiu, powodowały ogromną dawkę wzruszeń oraz doświadczenia wagi ojcostwa w Rodzinie.”

Życząc realizacji marzeń laureatkom konkursu, pani Senator prosiła, by pamiętały, „że zdobywanie wiedzy to wzbogacanie siebie i innych; to szukanie pomysłów, pokonywanie przeszkód, odkrywanie tajemnic, a także poznawanie rzeczy niezwykłych.”

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Redakcja gazetki „Nowinki z Jedynki”